Rak - malované, ryté a pískované sklo - úvodní stránka

Malované a ryté sklo, malba na sklo, rytí a pískování
tradiční ruční výroba v rodinné dílně

Najdete nás na Facebooku

O nás

Rádi bychom vám představili náš dvoučlenný rodinný tým a napsali pár slov o tom, jak pracujeme a co nás na naší práci baví.

Oba jsme ve svém oboru vystudovaní a jak asi tušíte, na tehdejším Odborném učilišti sklářském v Novém Boru jsme se kdysi i seznámili. Michaela o pár let později absolvovala ještě tříletou nástavbu na sklářskou technologii s maturitou. Nyní žijeme v Kamenných Žehrovicích nedaleko Kladna. Dílnu provozujeme již od roku 1990, bohužel s přestávkami, protože ne vždy je možné dělat to, co nejvíc chcete a umíte.

Naše práce je pro nás naplňující svou rozmanitostí, nových výzev jsme se nikdy nelekali :-). Zákazníkům jsme splnili již nejedno i méně obvyklé přání a vytvořili pro ně originální výrobek, často dárek pro jejich nejbližší.

Používáme zásadně klasickou technologii, vypalovací barvy a tekuté kovy na sklo, snažíme se dodržovat starou sklářskou tradici. Dekorované sklo se vypaluje na vysokou teplotu v naší sklářské peci. Výpal jedné pece trvá několik hodin, chlazení musí být pozvolné, takže zabere i celý den, proto tento celý proces je poměrně zdlouhavý i finančně nákladný, protože některý umělecký kousek vyžaduje i několik výpalů.

Vytváříme návrhy květinové, klasické vzory i návrhy uměleckého rázu. Kromě dlouhodobě oblíbených skleniček na víno a jubilejek často malujeme portréty (podle fotografie dodané zákazníkem) či jiné motivy na skleněné půllitry. Dekory jsou buď pouze malované nebo jsou dozdobené rytinou. Jemná rytina bývá naopak někdy doladěna malbou.

Zabýváme se i pískováním skla - oblíbená jsou např. firemní loga či loga sportovních klubů. S půllitry naší výroby se můžete setkat například ve fanshopu hokejových Rytířů Kladno.

Děkujeme za vaši přízeň!

Vaši Michaela a Tomáš Rakovi

 

Kalendář akcí

Červen 2020
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Kde nás můžete potkat?

Momentálně není naplánována žádná akce s naší účastí.

Z našich referencí

Malovaný svícen [nové okno] Skleničky [nové okno]
 >

© Rakovi 2017 - 2020   |  Grafika: Midasweb.eu  |  Webdesign: Webmasterova.cz